Projekt Reclaim our Civil Space!


Projekt Reclaim Our Civil Space! sa zaoberá trendom obmedzovania priestoru pre činnosť mimovládnych organizacii v stredoeurópskych krajinách. Cez túto iniciatívu spolu s partnermi z Maďarska, Poľska, Českej republiky, Slovenska, Srbska, Rumunska, Bulharska a expertov z Nórska, chceme pomôcť prepojiť  organizácie, ktoré tento fenomén zaujíma, poskytnúť im viac informácií z domáceho prostredia aj zo zahraničia a tiež viac zručností ako spolupracovať a ako sa s týmto problémom vysporiadavať. Partneri tiež zozbierajú podnety a spracujú návrhy pre centrálne EU inštitúcie, ktoré by uľahčili a zlepšili podmienky pre fungovanie občianskych organizácii – napríklad ich registráciu, vtiahnutie do dialógov na európskej úrovni, či financovania.

Projekt “Reclaim our Civil Space!” je realizovaný s podporou Islandu, Lichtenštajnska a Nórska cez EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation.

Projekt bude oštartovaný online Launch eventom , na ktorý sa môžete prihlásiť aj vy prostredníctvom online prihlásenia

2019

V roku 2019 sme úspešne odštartovali pilotnú fázu tohto projektu, ktorá niesla názov Europe for Citizens – Reclaim our Civic Space!. Počas projektu sa podarilo zorganizovať dvojdňový seminár v Banskej Bystrici na jar, počas jesene bol projekt súčasťou konferencie Human Forum 2019.

Reclaim Our Civic Space na Human Forum 2019.

Seminár v Banskej Bystrici – registrácia a POZVÁNKA

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.