·

Cyklostanovisko na Železničnej stanici sa preberá k životu!

Podobne ako iné mestá Európy, už aj Banská Bystrica vytvára lepšie podmienky pre všetkých, ktorí radi využívajú bicykel pri nákupoch, cestovaní i bežnom pohybe v meste.

V rámci projektu MOVECIT  Interreg Central Europe a v spolupráci s Mestom Banská Bystrica sa podarilo priviesť k životu pilotný projekt Cyklostanoviska na Železničnej stanici. Banskobystrickí obyvatelia ale aj návštevníci mesta sa tak môžu tešiť z nových cykloboxov a prístrešku s cyklostojanmi. Záujemci tu nájdu aj nabíjačky pre e-biky, verejnú pumpy, úložné uzamykateľné skrinky, či orientačnú mapu pešej dostupnosti dôležitých miest v našom meste. V krytých cykloboxoch je miesto pre dvanásť  bicyklov, priestor pre uloženie prilby a podobne. Budú slúžiť na bezpečné odkladanie bicyklov a ovládať ich bude možné jednoduchým spôsobom – buď formou kreditných kariet alebo prostredníctvom mincí.

Po Inštitucionálnom pláne mobility je Cyklostanovisko v Banskej Bystrici  ďalším krokom rozvoja mestskej cyklistiky.

Zdieľať článok:
Facebook LinkedIn

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Prihláste sa na odber nášho newslettera a dostávajte novinky o našich programoch, aktivitách a výzvach priamo do Vašej e-mailovej schránky.