Počas leta prebehla obnova turistických chodníkov v Nízkych Tatrách, Slovenskom raji a vo Veľkej Fatre


Už 15 rokov realizuje Nadácia Ekopolis program Živé chodníky, ktorého cieľom je obnova, oprava či údržba turistického a cykloturistického značenia, ako aj oddychových a atraktívnych miest pre turistov. Vďaka podpore značky Horalky prebehla počas leta obnova turistických chodníkov v 3 zo 6 podporených lokalít.

Dobrovoľní a profesionálni strážcovia z Národného parku Nízke Tatry obnovili 2 turistické prístrešky vo Vajskovskej doline a spravili nový drevený mostík cez Vajskovský potok, pretože starý most bol zničený prívalovými vodami. Zároveň obnovili turistické značenie na 7 km trás v národnom parku.

Foto: Národný park Nízke Tatry

Občianske združenie Zelená hora vymenilo 12 odpočinkových lavičiek na rôznych miestach národného parku a obnovilo značenie na 16 km turistických trás v známych roklinách Suchá Belá, Piecky a Veľký Sokol.

Foto: Zelená hora, o.z.

Občianske združenie Sloboda pohybu obnovuje vyhorenú kolibu pod Šiprúňom vo Veľkej Fatre, ktorá bude využívaná na nocľahy počas hrebeňoviek a aj ako útočisko v zlom počasí. Ide o súčasť dlhodobého programu obnovy kolíb a senníkov na Slovensku. V rámci projektu obnovia aj 12 km turistickej trasy.

Link na reportáž: TU

Foto: Sloboda pohybu

Ďakujeme za spoluprácu a veríme, že prístrešky, lavičky i obnovené značenie bude slúžiť návštevníkom dlhé roky.

Kontakt: Ján Roháč, programový manažér programu Živé chodníky v Nadácii Ekopolis, rohac@ekopolis.sk,  0905 240 137.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.