Aj zákazníkom METRO záleží na životnom prostredí


V rámci grantového programu Stromy namiesto letákov spoločnosť METRO Cash & Carry SR spolu s Nadáciou Ekopolis v roku 2016 podporila štyri ekologické projekty v celkovej hodnote 3 300 eur. Na projekt výsadby a oživovania zelene po celom Slovensku prispel každý registrovaný zákazník METRO, ktorý uprednostnil elektronickú verziu letáku namiesto papierovej.

 „Teší nás, že naši zákazníci čoraz viac uprednostňujú elektronickú komunikáciu pred ponukou vytlačenou na papieri. Prostredníctvom iniciatívy Stromy namiesto letákov tak prispievajú k výsadbe stromov a napomáhajú skrášľovaniu okolia v regiónoch po celom Slovensku,“ hovorí Martin Jaroš, komunikačný manažér METRO Cash & Carry SR.

Cieľom programu Stromy namiesto letákov je prispieť jedným eurom za každého registrovaného zákazníka METRO, ktorý zamenil papierový leták za elektronický, na projekty spojené s výsadbou a oživením zelene po celom Slovensku. Program realizuje METRO v spolupráci s Nadáciou Ekopolis už piaty rok. V rámci programu Stromy namiesto letákov, budú v roku 2016 ošetrené stromy v Malinovskom parku, vznike oddychová zóna so záhradou na základnej škole vo Zvolene a zrevitalizuje sa park bývalého Kina Úsmev v Košiciach a nemocničný park v Šali.

 Z projektu Stromy namiesto letákov získali podporu nasledovné štyri projekty:

Ošetrenie stromov v Malinovskom parku
Jeden z podporených projektov sa týka ošetrenia najstarších stromov v krajinársky zaujímavom parku v centre obce Malinovo, ktorý je v správe Strednej odbornej školy záhradníckej.

Zelená aleja Kina Úsmev
OZ Cinefil má v pláne spraviť z bývalého Kina Úsmev v Košiciach Centrum audio-vizuálnej kultúry. Súčasťou areálu je aj park, ktorý má byť miestom stretnutí (nielen) filmových nadšencov, podporovať komunitný charakter miesta a posilovať v návštevníkoch dojem, že do parku a následne do kina môžu prísť kedykoľvek. Súčasťou projektu podporeného spoločnosťou METRO je revitalizácia existujúcej zelene, výsadba novej zelene a osadenie lavičiek a smetných košov.

Znovuoživenie nemocničného parku
Mesto Šaľa v spolupráci s OZ Šaľa-Tvoje mesto a OZ Petra Bošňáka zrevitalizujú areál nemocničného parku v Šali. Park je od roku 2010 uzavretý a postupne chátra. Obnovením ukážkového chovu zvierat s farmárskym zameraním by sa tento park stal opäť veľkým lákadlom pre domácich obyvateľov, ale aj pre návštevníkov.

Školská oáza oddychu  
V areáli Základnej školy P. Jilemnického vo Zvolene vznikne oddychová zóna spojená so záhradou. Trávnatá časť plochy sa premení na záhony s liečivými rastlinami a popisnými tabuľkami. Na skalke budú vysadené celoročne zelené druhy rastlín. Z prírodných materiálov bude zhotovené kruhové sedenie a ekoplochu dotvoria zeleninové záhony, ovocné a okrasné kry. Areál záhradky môžu využívať na zážitkové učenie aj deti zo ŠKD, partnerskej materskej školy i odborné komunity, s ktorými škola spolupracuje (záujmové vzdelávanie, lesná pedagogika).

Viac informácií: Milan Hronec, programový manažér Nadácie Ekopolis, 0911 452 457,  048 / 470 10 95, hronec@ekopolis.sk.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.