Anketa Strom roka slávi osemnásť rokov, je čas nominovať obľúbené stromy


Prestížna anketa Strom roka oslávi svoju symbolickú dospelosť. Za 18 rokov si našla množstvo svojich podporovateľov a záujem o stromy každým rokom rastie. Aj v roku 2020 bude hľadať tie najzaujímavejšie príbehy z celého Slovenska.

Anketa svojim poslaním už osemnásť rokov upozorňuje na význam, hodnotu a krásu stromov, prispieva k ich ošetreniu a v mnohých prípadoch aj k ich záchrane. „Cieľom ankety vždy bolo upozorňovať na hodnotu stromov a ich význam pre náš život. Myslím si, že sa nám to po všetky tie roky úspešne darilo a sme veľmi radi, že ľudia sa o anketu aktívne zaujímajú čoraz viac, a rovnako ako my, vidia význam v ich ochrane,“ hovorí Peter Medveď, riaditeľ Nadácie Ekopolis.

V utorok 7. apríla vyhlásila Nadácia Ekopolis možnosť nominovať stromy do nového ročníka ankety. Prihlasovanie nominantov prebieha elektronicky, prostredníctvom online formulára, alebo papierovo, zaslaním prihlášky na adresu nadácie. Všetky informácie sú zverejnené na webovej stránke, ako aj na sociálnych sieťach. Svoj obľúbený strom môžu prihlásiť jednotlivci, mestá, obce, školy, firmy i organizácie, až do konca apríla 2020.

Veľká vďaka patrí aj našim partnerom, ktorí dlhé roky anketu podporujú a vďaka ktorým sa nám ju darí každý rok prinášať ľuďom všetkých generácií,“ dopĺňa Peter Medveď. Anketu v roku 2020 podporili Nadácia Slovenskej sporiteľne, ISA Slovensko (Medzinárodná arboristická spoločnosť), Vydavateľstvo Dajama, Kníhkupectvo Artforum a Záhradníctvo ABIES. Patrónom ankety je už deväť rokov známy spevák Peter Lipa.

Po ukončení prijímania nominácií vyberie odborná porota 12 finalistov, ktorí budú bojovať o víťazný titul Strom roka 2020 a finančnú podporu na svoje odborné ošetrenie. Víťazný strom zároveň automaticky postúpi do populárneho finále Európsky strom roka.

Tento rok je kvôli rozšíreniu vírusu COVID-19 v mnohom špecifický aj pre našu anketu. Už teraz nám je jasné, že množstvo našich aktivít bude nutné pozmeniť, presunúť, alebo úplne zrušiť. Napriek tomu sa budeme snažiť priniesť ľuďom rovnako dobrý zážitok z ankety aj tento krát, a to prostredníctvom rôznych aktivít a súťaží,“ uzatvára Martina Ragalová, PR manažérka z Nadácie Ekopolis.

Všetky informácie o tom, ako nominovať strom nájdete na www.ekopolis.sk v sekcii Strom roka, alebo na Facebooku.
Kontakty: Nadácia Ekopolis, Komenského 21, 974 01, Banská Bystrica,
PR a komunikácia: Martina Ragalová, tel. 0908 371 289, ragalova@ekopolis.sk

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.