Dali odpadu druhú šancu a boli za to odmenení


Nadácia Ekopolis v máji tohoto roka spustila 2. ročník projektu Envirovzdelávanie mladých, ktorého súčasťou bola celoslovenská súťaž prebiehajúca na sociálnej sieti Instagram „Daj odpadu druhú šancu“. Do súťaže sa zapojilo až 14 základných i stredných škôl, z ktorých porota vybrala tri s najkreatívnejšími nápadmi. Súťaž spočívala v takzvanej upcyklácii použitých materiálov, ako sú napr. PET fľaše, textílie, alebo papier, na ďalší využiteľný materiál – nástroje, pomôcky, či dekorácie pre školu.

Cieľom súťaže bolo upozorniť na dôležitosť recyklovania odpadov v tejto dobe extrémnej na konzum. Chceme docieliť, aby žiaci nevideli recyklovateľné materiály ako odpad, ktorý hneď končí v smetnom koši, ale aby vnímali, že veci sa ešte dajú využiť,“ približuje zámery súťaže PR manažérka Nadácie Ekopolis, Martina Ragalová.

Tri školy, ktoré sa podľa poroty z Nadácie Ekopolis najlepšie popasovali s témou druhej šance pre odpad, získajú cenu v podobe finančného daru a eko-tašky pre svojich žiakov.

„Mnohé nápady a vyrobené veci, ktoré vznikli na zapojených školách nás milo prekvapili a úprimne potešili. Z fotografií a popisu všetkých uskutočnených aktivít, ktoré sme dostali vidieť, že žiaci nielen rozmýšľali nad tým, aby vytvorené predmety našli svoje praktické využitie ale aj nad ich dizajnovým prevedením. Všetkým zapojeným školám patrí poďakovanie, že sa v rámci vzdelávania zodpovedne venujú aj téme ochrany životného prostredia“ povedal k súťaži riaditeľ nadácie Ekopolis Peter Medveď.

Výhercovia súťaže Daj odpadu druhú šancu:

1.miesto – ZŠ KAPA, Žilina, získava 500 eur

2.miesto – ZŠ Podhorany, získava 300 eur

3.miesto – ZŠ s MŠ Lučenec, získava 200 eur

Súťaž prebehla v rámci projektu ENVIROvzdelávanie mladých, ktorý už druhý rok podporila Nadácia Slovenskej sporiteľne.

 

 

Viac informácií poskytne:

Milan Hronec, programový manažér Nadácie Ekopolis, mail: hronec@ekopolis.sk, tel.: 0911 452 457

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.