Europe for Citizens: Workshop Reclaim our civic space! – posledná možnosť registrácie


V období ostatných rokov sú mimovládne organizácie čoraz častejšie terčom politických bojov a nezmyselných obvinení, najmä ak poukazujú na korupciu a zneužívanie moci. V konšpiračných médiách sú systematicky stavané do polohy platených vykonávateľov cudzích záujmov. Na internete a sociálnych sieťach je ich práca agresívne znevažovaná najčastejšie platenými trolmi a anonymnými diskutérmi. Nedeje sa tak len na Slovensku, spoločenská atmosféra hustne v mnohých krajinách v Európe aj inde vo svete – napríklad v susednom Maďarsku vyústila do reálnych opatrení proti organizáciám, ktoré majú iný názor, než vládnuca politická strana.

V rámci našej dlhodobej snahy o podporu demokratizácie spoločnosti a podpory organizácií zameraných na budovanie komunít a občianskej spoločnosti, vnímame potrebu prepájania organizácií, združení a jednotlivcov za účelom zvýšenia efektivity ich aktivít formou zdieľania informácií aj osobných stretnutí. Predbežný program a logistické informácie nájdete TU.

Workshop sa uskutoční 27.2.-1.3.2019 na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov v Banskej Bystrici (Kuzmányho 1). Nadácia Ekopolis účastníkom podujatia hradí cestovné náklady, zabezpečuje stravu aj ubytovanie.

Ak máte záujem sa workshopu záväzne zúčastniť, je potrebné vyplniť REGISTRAČNÝ FORMULÁR.

 

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.