V Leviciach vzniká ďalšia zelená oáza


15. júna 2017 sa uskutoční dobrovoľnícka brigáda v rámci projektu od Kalvárie po Krížny vrch. V Leviciach tak vznikne ďalšia zelená oáza, a to vďaka podpore grantového programu Zelené oázy, ktorý už 11. rok realizuje Nadácia Ekopolis so spoločnosťou Slovnaft.

„Cieľom projektu je prepojenie dvoch lokalít, čím by sa vytvorila zaujímavá turistická trasa spájajúca dva náučné chodníky. Projekt sa bude realizovať na konci vŕšku Kalvárie, v časti lesopark, až po začiatok vinohradníckej lokality Krížny vrch,“ uvádza koordinátorka projektu a zamestnankyňa mesta z referátu pre regionálny rozvoj, cestovný ruch a sieťové odvetvia.

Dobrovoľníci vyčistia lokalitu lesoparku v časti Kalvárie, upravia terén lesoparku a vytvoria prírodné schody a cestičky. Pri realizácii projektu budú pomáhať dobrovoľníci z občianskeho združenia Patrimonium Servandi, Združenie vinohradníkov Krížny vrch Levice, Lesy SR, š.p. a študenti a pedagógovia Strednej priemyselnej školy. Študenti vytvoria v rámci projektu aj drevené prvky ako panoramatickú tabuľu, smerovníky a pergolu.

„Realizáciou projektu by sme radi zvýšili záujem študentov, ale i ostatnej verejnosti, o prírodu a prírodné hodnoty, ktoré v oboch lokalitách vytvárajú priestor pre výraz „jedinečnosť“. Radi by sme vyzdvihli povedomie o významnej histórii oboch lokalít, o ich flóre, faune a iných zaujímavostiach, ktoré sa v učebniciach nedozvedia. Veríme, že takýmto spôsobom by sa nám podarilo vytiahnuť ľudí späť do prírody a zvýšiť tak ich záujem o jej ochranu,“ dopĺňa koordinátorka projektu.

Dobrovoľnícka brigáda sa uskutoční 15. júna 2017 od 8:30 do 12:00 v priestoroch Kalvárie.

Viac informácií o projekte: Žaneta Vargová, referát pre regionálny rozvoj, cestovný ruch a sieťové odvetvia, mesto Levice, zaneta.vargova@levice.sk.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.