Obnova turistických lokalít vďaka podpore oblátok Horalky od Sedity


V tomto ročníku programu Živé chodníky, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis, je podporených 5 projektov v celkovej sume 20 000 eur. Vďaka podpore Horalky od Sedity budú v priebehu roka 2016 obnovené turistické, cykloturistické trasy a doplnená infraštruktúra v 5 známych turistických lokalitách.

V rámci projektov budú obnovené frekventované chodníky v atraktívnej lokalite Žiarskej doliny, Muránskej planiny a Malých Karpát, bude ich obnovené značenie a pribudne drobná inraštruktúra. Ďalšie projekty sa zameriavajú na vylepšenie značenia a infraštruktúry na populárnej cyklotrase Rodinná cestička (Banská Bystrica – Zvolen) a v rámci siete MTB trás Bajkom k tajchom v  Štiavnických vrchoch.

„Turistické a cykloturistické značené trasy považujeme za rodinné striebro slovenského cestovného ruchu a preto sme radi, že pomôžeme obnoviť niektoré z využívaných trás. Treba sa pritom poďakovať značkárom, ktorí trasy udržujú a dokonca vylepšujú de facto bez nároku na odmenu a zásadným spôsobom prispievajú k udržateľnému turizmu na Slovensku.  “ uvádza Ján Roháč, programový manažér Nadácie Ekopolis.

„Oblátky Horalky od Sedity sú pre mnohých Slovákov synonymom hôr a turistiky a Sedita sa preto už niekoľko rokov aktívne zapája do podpory turistiky formou prispievania na projekty obnovy a zveľaďovania turisticky využívaných miest (turistických chodníkov, značenia, objektov atď.). Slovensko je nádhernou krajinou s prekrásnou prírodou a pamiatkami, ktoré je potrebné chrániť a zachovať pre ďalšie generácie. Horalky od Sedity sa držia tejto myšlienky, pomáhajú a odovzdávajú posolstvo ďalej. Sme hrdí na to, že sa to darí a množstvo Slovákov so svojimi rodinami prežije, aj vďaka Horalkám od Sedity, veľa nezabudnuteľných chvíľ a zážitkov v lone slovenskej prírody,“ dopĺňa Katarína Ferenczová,  riaditeľka marketingu I.D.C. Holding, a.s.

Cieľom programu Živé chodníky je obnova a vylepšovanie turistických značených chodníkov a verejných priestranstiev, využívaných turistami. Program Živé chodníky vznikol v roku 2007 a pôvodne podporoval iba projekty v národných parkoch. Od roku 2012 je však zameraný na celé územie Slovenska. Finančná podpora sa sústreďuje na obnovovanie a vylepšovanie turistických značených chodníkov a verejných priestranstiev, využívaných turistami. V priebehu rokov 2007 – 2014 bolo prostredníctvom programu Živé chodníky obnovených celkovo už 1 000 km turistických chodníkov a na nich desaťtisíce maľovaných značiek a stovky smerovníkov.

Viac informácií získate na www.ekopolis.sk alebo u programového manažéra Jána  Roháča, 0905 240 137,rohac@ekopolis.sk.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.