V Banskej Bystrici sme diskutovali aj o nakladaní s dažďovou vodou v mestách


16. februára 2016 sa o 15:30 v Záhrade – CNK v Banskej Bystrici uskutočnilo už šieste podujatie z cyklu Záhradné dišputy. Súčasťou prvých tohtoročných dišpút boli okrem prednášky aj konzultácie návrhov do súťaže Pre vodu. Uzávierka súťažných návrhov je 22. februára 2016.
V prvej časti záhradných dišpút bola pre účastníkov pripravená prednáška na tému nakladania s dažďovou vodou v mestách. Prednášku viedol doc. Ing. Marek Sokáč, PhD. z STU v Bratislave. V ďalšej časti prebiehali konzultácie s mentormi. Konzultácie sa týkali pripravovaných návrhov do súťaže Pre vodu, ktorú organizujeme v spolupráci so spoločnosťou Nestlé.

Súťaž je určená mladým ľuďom alebo tímom s max. 6 členmi, vek súťažiacich musí byť najviac 30 rokov. Súťažné návrhy na riešenie vlastného projektu alebo jednej zo štyroch modelových situácií zverejnených na webe súťaže je nutné doručiť do 22. februára 2016. Hlavnou cenou je odmena 1100 €, ďalšie dva tímy získajú 500 € a 200 €. Viac informácií o súťaži nájdete na www.sutazprevodu.sk.

Pozrite si fotogalériu z podujatia.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.