Vďaka pivu KELT v lete ožije banskoštiavnická Záhrada pod Starým Zámkom


Združenie turizmu Banská Štiavnica s podporou pivnej značky KELT a Nadácie Ekopolis v týchto dňoch začína s úpravou obľúbenej Záhrady pod Starým Zámkom. Počas leta tu dobrovoľníci postavia altánok, obnovia existujúce ohnisko a na jeseň vyčistia aj okolie známeho zámku. Po minuloročnom úspechu projektu Kelt pomáha prírode bude zveľadené ďalšie atraktívne turistické miesto v srdci Slovenska.

 Cieľom projektu je zveľadiť záhradu tak, aby koncom septembra poskytovala domácim, návštevníkom i všetkým skupinám turistov priestor  na opekanie, grilovanie a trávenie času s rodinami a priateľmi pri športových a kultúrnych aktivitách.

„Po minuloročnom úspechu projektu Kelt pomáha prírode sme sa rozhodli v iniciatíve pokračovať. Tento rok zveľadíme okolie Starého Zámku v nádhernom historickom meste Banská Štiavnica, kde za pomoci dobrovoľníkov postavíme altánok, obnovíme ohnisko a vyčistíme okolie Starého Zámku.“ uvádza Andrea Malovcová, brand manažérka značky Kelt.

Altánok chceme situovať do zadnej časti záhrady. S prácami začneme v júli, pričom prevádzka záhrady nebude ovplyvnená. Budeme radi za pomoc dobrovoľníkov, pre ktorých pripravíme niekoľko brigád. Ukončenie úprav v záhrade plánujeme v druhej polovici septembra 2018,” hovorí Martin Macharík, predseda Združenia turizmu v Banskej Štiavnici.

KELT pomohol prírode v pilotnom roku 2017 a to v troch prírodných lokalitách, ktoré využívajú miestni aj návštevníci na opekanie a stretnutia. V podhorskej obci Zázrivá dobrovoľníci  vyčistili ohniská a vybudovali aj jedno nové, osadili a opravili lavičky, smetné koše, informačné tabule i konštrukciu na uloženie dreva v tvare horskej dominanty – Rozsutca. Na východnom Slovensku skrášlil Kelt tri ohniská v rekreačnej oblasti Borkút v Prešove. Pri Malom Dunaji v Zálesí miestni obyvatelia zrekonštruovali jestvujúce ohnisko, vyčistili priestor od odpadkov, upravili sklz do vody pre vodákov a prispeli k osadeniu altánku.

 

Viac informácií nájdete na podstránke projektu KELT pomáha prírode.

Kontakt:

Programová manažérka Nadácie Ekopolis: Martina B. Paulíková, paulikova@ekopolis.sk, 0915 811 195

PR a komunikácia: Martina Ragalová, ragalova@ekopolis.sk, 0908 371 289

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.