Obnovená cyklotrasa Zvolen-Banská Bystrica


Donor PrisVlkanova 1-1ANávštevníci cyklocestičky mezi Zvolenom a Banskou Bystricou sa môžu tešiť na nové smerovníky, vynovené odpočívadlá a servisný cyklostojan so základným cyklonáradím na bežné opravy. Projekt realizovala organizácia Cyklo Adventure Slovakia vďaka podpore Horaliek od Sedity a Nadácie Ekopolis. 

Na cyklotrase tzv. Rodinnej cestičky Zvolen-Banská Bystrica boli opravené pôvodné cyklosmerovníky a osadené nové cyklosmerovníky, ktoré okrem iného oboznamujú aj o náročnosti danej cyklotrasy (rekrea, sport, expert). Na odpočívadlách v meste Zvolen (most cez rieku Hron) a meste Sliač dobrovoľníci inštalovali informačné tabule s obojstrannou plastovou cyklomapou. Tieto cyklomapy informujú o trase, prevýšeniach trás, dĺžke, stúpaní a klesaní trás, priebehu trasy, miestach, zastávkach orientačných bodoch a podobne. V priestore odpočívadla v meste Zvolen je umiestnený aj servisný cyklostojan so základným cyklonáradím na bežné opravy bicykla spolu s pumpou.

Odpocivadlo_2Okolie cyklosmerovníkov bolo vykosené a vyčistené od odpadkov. Dobrovoľníci taktiež odstránili konáre a kríky, ktoré bránili vo viditeľnosti na maľované cykloznačenia, orientačné značenia a kompletne obnovili aj maľované cykloznačenie na trase 20,5 km.

Viac informácií o projekte: Miroslav Petrík, Cyklo Adventure Slovakia, info@cykloadventure.eu.

 

Cieľom programu Živé chodníky, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis od roku 2007, je obnova a vylepšovanie turistických a cykloturistických značených trás a verejných priestranstiev, využívaných turistami. V roku 2016 bolo obnovených 5 turistických lokalít. Ide o frekventované chodníky v atraktívnej lokalite Žiarskej doliny, Muránskej planiny a Malých Karpát, na ktorých bolo obnovené značenie a pribudla drobná inraštruktúra. Ďalšie projekty sa zameriavali na vylepšenie značenia a infraštruktúry na populárnej cyklotrase Rodinná cestička (Banská Bystrica-Zvolen) a v rámci siete MTB trás Bajkom k tajchom v Štiavnických vrchoch.

Viac informácií získate na www.ekopolis.sk, www.vasturistickysprievodca.sk, alebo u programového manažéra Jána  Roháča, 0905 240 137, rohac@ekopolis.sk.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.