Predstavujeme finalistov 17. ročníka celoslovenskej súťaže stromov!


Dvanásť finálových stromov z celého Slovenska zabojuje aj tento rok o prestížny titul Strom roka a odborné ošetrenie. Patronát nad anketou drží už osem rokov známy spevák, Peter Lipa.

 V poradí už 17.ročník ankety Strom roka odštartoval aj tento rok na festivale Pohoda v Trenčíne. 12 majestátnych finalistov sa bude uchádzať od júla až do konca septembra o hlasy a podporu verejnosti. Cenou pre víťaza je odborný posudok a ošetrenie v hodnote 300 eur a automatický postup do medzinárodného finále ankety Európsky strom roka. Stromy, ktoré sa v ankete umiestnia na 2. a 3. mieste rovnako získajú peňažnú sumu 300 eur, ktorá môže byť použitá na ich ošetrenie alebo úpravu okolia.

Anketa svojim poslaním upozorňuje na význam, hodnotu, krásu stromov, prispieva k ich ošetreniu a v mnohých prípadoch aj k ich záchrane. Jednotlivci, mestá a obce, školy, firmy alebo organizácie mohli svoj obľúbený strom do ankety prihlásiť do konca apríla, v júni vybrala odborná komisia z 37 prihlásených stromov 12  finalistov.

Ako hlasovať?

Verejné hlasovanie sa začalo 11. júla 2019 na festivale Pohoda v Trenčíne a bude trvať do 30. septembra 2019. Hlasovať je možné formou oficiálneho hlasovacieho lístka, formou sms, na webovej stránke www.ekopolis.sk ale aj na sociálnej sieti Facebook – www.facebook.com/nadacia.ekopolis,“ hovorí programový manažér ankety, Milan Hronec. Fotografie a príbehy stromov – finalistov sú uverejnené na webovej stránke Nadácie Ekopolis. „Vyhodnotenie celej súťaže, ocenenie víťazov a udelenie titulu Strom roka 2019 víťazovi sa uskutoční v októbri 2019,“ dopĺňa Hronec.

Na hlasujúcich čakajú i tento rok zaujímavé súťaže a aktivity – pre súťažiach vo fotosúťaži „Tour de Strom“,  ktorá prebiehajúca na Instagrame, máme pripravené milé ceny z našej nadácie, ale odmenení budú i traja nominujúci a traja hlasujúci a to knižnými poukážkami od kníhkupectva Artforum,hovorí Martina Ragalová z Nadácie Ekopolis.

Hlavným partnerom je Nadácia Slovenskej sporiteľne. Ďalšími partnermi sú ISA Slovensko (Medzinárodná arboristická spoločnosť), Vydavateľstvo Dajama, Kníhkupectvo Artforum a Záhradníctvo ABIES.

 

Všetky stromy s príbehmi a fotografiami.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.