Pozvánka na premietanie filmu UPre : skutočné rómske odpovede


Nadácia Ekopolis v spolupráci s Karpatskou nadáciou predstaví v mesiaci júl vo viacerých mestách na Slovensku premietanie filmu UPre: skutočné rómske odpovede. Film, pod autorskou taktovkou dokumentaristu Miša Hudáka, rozpráva príbehy o tom, ako sa to dá – slovami Rómov a Rómiek, ktorí sa zapojili do projektov Programu rozvoja rómskych komunít na východnom a strednom Slovensku.

Premietanie filmu UPre: skutočne rómske odpovede bude spojené s diskusiou na tému efektívneho rozvoja rómskych komunít a zlepšovania spolužitia Rómov s majoritnou časťou našej spoločnosti. Študenti i široká verejnosť tak bude mať možnosť  zapojiť sa do debaty o tom, čo je potrebné pre vytváranie udržateľných pozitívnych zmien v rómskych komunitách ako aj o postojoch Nerómov k Rómom a akým spôsobom tieto postoje môžeme meniť k lepšiemu.

Termíny podujatí :

  • 11.6. – Bratislava, Kino Lumiére od 19:00
  • 14.6. – Banská Bystrica, Múzeum SNP od 10:00
  • 20.6. – Poprad, Kino Tatran od 18:00
  • 25.6. – Spišská Nová Ves, Kino Mier od 18:00

Premietanie v Banskej Bystrici – Dá sa to!

Spolu s Nadáciou Ekopolis a Karpatskou nadáciou sa rozhodla podujatie podporiť aj občianska platforma Nie v našom meste. Po premietaní v Múzeu SNP sa preto diskusia pre študentov i verejnosť ponesie v duchu ľudských práv. Pozvanie moderovať podujatie prijal hosť Rado Sloboda.

 

 


Viac informácií nájdete na www.karpatskanadacia.sk , www.ekopolis.sk

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.