V programe Živé chodníky bolo prijatých devätnásť projektových zámerov


Cieľom programu je citlivá obnova  slovenskej krajiny a zveľadenie jej rekreačných a poznávacích funkcií. Finančná podpora bude použitá na projekty obnovujúce turistické a cyklistické trasy a na zveľadenie studničiek a ich okolia na frekventovaných turistických miestach. Okrem povinných aktivít sa však v návrhoch objavila aj výstavba  či obnova odpočívadiel, lavičiek, mostíkov, informačných i mapových panelov. Hlavným partnerom Nadácie Ekopolis v programe Živé chodníky sú oblátky Horalky.

Žiadatelia mohli svoje návrhy posielať do 20. apríla 2018. Celkovo sme ich obdržali 19 z piatich okresov, v celkovej sume vyše 22 tisíc eur, pričom podporiť plánujeme 6 projektov sumou 1000 – 1200 eur. Úroveň projektov je ale na vysokej úrovni a preto bude veľmi ťažké vybrať z nich tie najlepšie,“ hovorí Ján Roháč, projektový manažér Nadácie Ekopolis.

Vybraté projekty budú známe najneskôr do 15. mája 2018, pričom realizácia návrhov bude prebiehať do konca júla. V priebehu rokov 2008 – 2014 bolo obnovených celkovo už 844 km turistických chodníkov a na nich desaťtisíce maľovaných značiek a stovky smerovníkov.

Viac informácií o programe nájdete TU alebo u programového manažéra: Ján Roháč, roháč@ekopolis.sk, 0905 240137

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.