Vďaka Horalkám od Sedity máme na Slovensku opäť živšie chodníky i obnovené studničky


Program Živé chodníky, ktorý realizuje Nadácie Ekopolis, sa už od roku 2007 zameriava na obnovu turistických a cykloturistických chodníkov na celom Slovensku. Okrem oživovania turistických trás sa hlavnou témou ročníka stala renovácia prameňov a studničiek. Vďaka Nadácii Ekopolis v spolupráci s Horalkami od Sedity, patriace spoločnosti I.D.C. Holding, bolo tento rok obnovené značenie na 90 kilometroch turistických trás, vyčistilo a opravilo sa 16 studničiek a tiež sa vybudovalo či obnovilo vyše 60 ďalších objektov, ktoré slúžia turistom.

Spolu 6 podporených projektov sa nachádza v lokalitách regiónov Čergov, Slovenský raj, Nízke Tatry, Levočské vrchy, Vihorlat a Krupinská planina. V tomto roku bol program Živé chodníky zameraný na obnovu prameňov a studničiek, ale súčasťou projektov bola aj obnova značenia turistických trás a infraštruktúry na nich. Obnovovali sa mostíky, odpočívadlá, smerovníky, stoly, studničky, mapové a informačné panely.

Napriek tomu, že Slovensko propagujeme ako krajinu turistiky, údržba turistického a cykloturistického značenia je zo strany verejných inštitúcií dlhodobo podceňovaná. Sme radi, že sme v spolupráci s Horalkami od Sedity pomohli dobrovoľným značkárom obnoviť značenie na niekoľkých turistických a cykloturistických trasách Slovenska. Osobitne nás teší 16 vyčistených a obnovených studničiek, veď každý z nás ocení na túre dúšok dobrej pramenitej vody. Studničky sú malé a nenápadné, ale nesmierne cenné poklady na turistických chodníkoch. Treba sa o ne starať,“ hovorí programový manažér Nadácie Ekopolis, Ján Roháč.

Nadácia Ekopolis v dlhodobej spolupráci s Horalkami od Sedity podporila v rámci 14 projektov obnovu 182 km turistických a cykloturistických trás na celom Slovensku.

Programový manažér: Ján Roháč, programový manažér, Nadácia Ekopolis, 0905 240 137, rohac@ekopolis.sk.

Viac informácií nájdete na: Živé chodníky

 

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.