Svoj tip na Strom roka 2009 môžete zaslať ešte do 20.mája


Banská Bystrica, 5.mája 2009

Ešte dva týždne môžu jednotlivci, mestá a obce, školy aj  firmy nominovať svoj strom do tohtoročnej ankety o titul Strom roka 2009. Jej  7. ročník vyhlásila v marci Nadácia Ekopolis spolu s generálnym partnerom ankety  spoločnosťou Skanska na Slovensku.

 „Ľudia sa o anketu zaujímajú, telefonicky si upresňujú detaily.  Doteraz je prihlásených XX stromov z celého Slovenska, povedal programový manažér Nadácie Ekopolis Milan Hronec.

Pozn:  Milan upresní počet poobede, ak bude nižší ako 10, neodporúčam uvádzať…?

Kto má záujem získať pre svojho zeleného favorita titul Strom roka 2009, ale aj odmenu

V podobe odborného dendrologického posudku a finančného príspevku  332 EUR (10 tisíc Sk), má možnosť do 20.mája 2009 poslať vyplnený formulár a fotografie stromu poštou alebo e-mailom na adresu Nadácie Ekopolis. Všetky informácie o ankete nájdu záujemcovia na internetových stránkach www.ekopolis.sk a www.skanska.sk.  Stromy, ktoré sa v ankete umiestnia na 2. a 3. mieste, získajú rovnakú peňažnú čiastku.

Komisia po 20.máji vyberie z prihlásených stromov 12  finalistov. Verejné hlasovanie o víťaza ankety sa uskutoční od 11.júla do októbra 2009. Fotografie a príbehy stromov budú uverejnené na internetových stránkach Nadácie Ekopolis, spoločnosti Skanska a v médiách. Hlasovať bude možné  prostredníctvom SMS správy, korešpondenčného lístka, pohľadnice alebo priamo na internete.

Strom roka je súčasťou grantového programu Nadácie Ekopolis  – Ľudia pre stromy, ktorý podporuje skvalitňovanie životného prostredia výsadbou drevín alebo ich záchranou.

Víťazom celoslovenskej ankety Strom roka 2008 sa stal javor horský z Drietomy,

ktorý získal 2 708 hlasov. Na 2.mieste sa umiestnil sekvojovec mamutí z Dolnej Krupej

(1870 hlasov) a tretia skončila lipa malolistá z Budmeríc (1860 hlasov).

Kontakty:

Nadácia Ekopolis, Komenského 21, 974 01, Banská Bystrica, hronec@ekopolis.sk.

Programový manažér Milan Hronec, tel. 048 / 414 54 78.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.