Partnerstvo podporujúce výsadby stromov Pilsner Urquell

Tričká, ktoré sadia stromy.

V spolupráci s dizajnérmi Patrikom Antczakom a Simonou Machalovou si Pilsner Urquell pripravil unikátny merch – tričká vyrobené udržateľným spôsobom z organickej bavlny. Z výnosu ich predaja podporí Nadácia Ekopolis na jeseň 3 vybrané lokality výsadbou stromov s pomocou miestnych komunít a dobrovoľníkov.

Hlavným cieľom partnerstiev pre výsadbu stromov je podpora návratu funkčnej zelene do sídel a otvorenej krajiny, tam kde je to potrebné, teda najmä v lokalitách, kde zelená infraštruktúra chýba alebo je narušená. Dôležitou súčasťou projektu je zapojenie ľudí do plánovania, výsadby aj starostlivosti o stromy. Strom je symbolom spolupatričnosti medzi ľuďmi a prírodou. Zároveň výsadba stromov je konkrétnym a užitočným opatrením, ako urobiť krajinu krajšou, pestrejšou a odolnejšou voči dôsledkom zmeny klímy. Každý strom dokáže z atmosféry pohlcovať uhlík a zároveň zadržiavať vodu.

Z výnosu kampane Pilsner Urquell bude Nadácia Ekopolis financovať výsadbu 100 stromov v týchto lokalitách:

Galanta: Aleja, ktorá spája susedov
Trnavský kraj
Prijímateľ podpory: Zelený plán, občianske združenie
Počet vysadených stromov minimálne: 20

okres Liptovský Mikuláš: Liptovské stromoradia
Žilinský kraj
Prijímateľ podpory: Občianske združenie Tatry
Počet vysadených stromov minimálne: 52

Zborov (okr. Bardejov) – Obnova Rákociho lipovej aleje
Prešovský kraj
Prijímateľ podpory: Obec Zborov
Počet vysadených stromov minimálne: 28

Kúpte si aj vy tričko, ktoré sadí stromy.

Značka Pilsner Urquell sa rozhodla spraviť zelený krok v pred a vďaka svojej novej, plne recyklovateľnej fľaške ročne odľahčí prírodu o viac ako 100 ton odpadu. Vedeli ste, že toľko váži napríklad 530 jeleňov lesných? Toto symbolické číslo tvorí práve počet kusov limitovanej edície tričiek, ktoré vznikli aj v spolupráci s dizajnérmi.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.