Projekt Všetci na bajk prináša letnú súťaž a novú aplikáciu pre bicyklistov


Nadácia Ekopolis je jedným z partnerov projektu Všetci na bajk. Rodiny s deťmi, jednotlivci aj športoví nadšenci môžu bicyklovať celé leto aj vďaka mobilnej aplikácii Všetci na bajk, ktorá je dostupná  zdarma od 6. júla 2016 a obsahuje viac ako 200 cieľových destinácii s popisom. Aplikácia prináša letné inšpirácie priamo k ľuďom a výrazne zjednodušuje plánovanie rodinných výletov.

Mobilnú aplikáciu, ktorá funguje ako mapa inšpirácií na cyklovýlety, prinieslo slovenské rodinné vydavateľstvo DAJAMA. To sa venuje už viac než 20 rokov témam turistiky a propagácii prírodných a kultúrnych krás Slovenska. Takouto hravou formou sa rozhodli povzbudiť ľudí, aby strávili aktívne leto na bicykli a spoznávali svoju krajinu.

Projekt Všetci na bajk ukazuje ľuďom, že aj doma je veľa zaujímavých miest pre cyklistov, ktoré môžu navštíviť. Ide o zážitky, ktoré nemusia stáť veľa peňazí,“ hovorí Daniela Kollárová, manažérka projektu z vydavateľstva DAJAMA.

Účastníci môžu napríklad objaviť dvojpodlažný bunker s dvoma pancierovými zvonmi, z roku 1937 alebo tzv. „Písaný kameň“, ktorý je pamiatkou na spor Mikuláša Pálffyho s vtedajším Prešporkom. V zozname sú aj mnohé kostoly, kaštiele, vyhliadky, ale aj cykloservisy a bufety na občerstvenie.

Pilotný projekt zahŕňa zatiaľ Bratislavský kraj. No budúci rok už má pribudnúť vraj celé Slovensko. „Postupne vydávame knižných cyklistických sprievodcov pod názvom Najkrajšie cyklotrasy pre jednotlivé regióny Slovenska. Mobilnú aplikáciu by sme podľa toho chceli tiež postupne rozšíriť,“ dodáva manažérka projektu.

Súťaž na celé leto
Aplikácia slúži na jednej strane ako mapa zaujímavých bodov s fotografiami a krátkymi informačnými popismi. Motivovať má však ľudí aj letnou súťažou. Medzi hlavnými výhrami sú tri bicykle od slovenskej spoločnosti Kenzel, ktorá sa stala generálnym partnerom projektu, cyklistické oblečenie, cyklodoplnky či zájazdy na bicykli.

Pre rodiny aj športovcov

Súťaž je nastavená tak, aby sa do nej mohli zapojiť tak rekreační cyklisti a rodiny s deťmi, ako aj výkonnostní športovci. Šancu vyhrať majú všetci,“ hovorí Daniela Kollárová. Súťažiaci sa zaregistrujú a zaplatia štartovné, ktoré platí celé leto. Získavajú tak automaticky štartovací balíček s hodnotnými predmetmi a občerstvením. Ďalším krokom je bezplatné stiahnutie aplikácie pre Androidy aj Iphony a môžu začať objavovať krásy kraja.

Každému miestu na mape je priradená istá bodová hodnota a tieto sa cyklistovi automaticky spočítavajú v aplikácii.

Mobilná aplikácia rozoznáva kategórie jednotlivec i rodina, ale vyhrať je možné aj v rebríčku tých, ktorí prejdú za leto čo najviac miest. Každý jeden účastník bude na záver zaradený do žrebovania. Za každých nazbieraných 100 bodov získava ďalší súťažný žreb.

Súťaž končí 31. 08. 2016 a výsledky vyhlásia organizátori v septembri na slávnostnom vyhlásení výsledkov.

Link na webstránku Všetci na bajk

Link na stiahnutie aplikácie z Google Play a Apple Store

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.