Ukončili sme možnosť prihlásiť obľúbený strom!


Nominácie stromov sme ukončili 30.apríla 2019. Do nadácie nám prišlo 37 nominácií krásnych stromov z celého Slovenska. Teraz bude nasledovať posúdenie odbornou porotou a výber 12 najkrajších finalistov, ktorí budú bojovať o titul Strom roka 2019. Víťaz národného finále automaticky postúpi do európskeho kola. 

Hlasovanie bude spustené v júli

Z prihlásených stromov vyberie odborná komisia v priebehu mája 12  finalistov. Verejné hlasovanie o víťaza ankety začne ako tradične na festivale Pohoda v Trenčíne a bude trvať do konca septembra 2019.

  • Fotografie s príbehmi stromov – finalistov, za ktoré možno hlasovať na našom webe .
  • Hlasovanie je ďalej možné formou hlasovacieho lístka, ktorý nájdete v časopise Krásy Slovenska.
  • Hlasovať je možné aj formou SMS a to zaslaním správy vo formáte STROM*XX*kontaktne údaje (kde XX je číslo stromu v rozsahu 1-12) na číslo 7773.
  • Alebo na sociálnej sieti Facebook v našom fotoalbume.

V októbri bude súťaž vyhodnotená a strom s najvyšším počtom hlasov získa titul Strom roka 2019 a automaticky postúpi do celoeurópskeho finále – do ankety Európsky strom roka. Víťazný strom dostane súčasne odmenu v podobe dendrologického posudku od ISA Slovensko a finančný príspevok na ošetrenie vo výške 300 eur. Stromy, ktoré sa v ankete umiestnia na 2. a 3. mieste rovnako získajú peňažnú sumu 300 eur, ktorá môže byť použitá na ich ošetrenie alebo úpravu okolia. Traja nominujúci a traja hlasujúci budú odmenení knižnými poukážkami od kníhkupectva Artforum. Prvé tri školy, ktoré vyzbierajú najviac hlasovacích lístkov, získajú výsadbový materiál od Záhradníctva ABIES v celkovej hodnote 500 eur.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.