V Dobrom susedovi sme opäť podporili ľudí s chuťou zveľadiť svoje okolie


Už päť rokov podporuje grantový program Dobrý sused ľudí a komunity pri zveľaďovaní svojho okolia. Vďaka finančnej podpore sa už teraz podarilo podporiť výsadby zelene v materských školách, podporu získali aj športovci a tiež dobrovoľníci, ktorí pracujú s drogovo závislými ľuďmi.

V rámci hodnotenia žiadostí prijatých do programu začiatkom tohto roka získalo podporu sedem projektov. Výzva na zasielanie projektov do grantového programu ostáva stále otvorená. Verejnosť, občianske združenia, ale aj miestne samosprávy môžu aj naďalej žiadať prostriedky, ktoré pomôžu užitočne zlepšiť komunitný život v bratislavských mestských častiach Ružinov, Vrakuňa, Podunajské Biskupice a obci Rovinka.

Kto získal podporu v prvom kole?

Podporu získali materské školy v Podunajských Biskupiciach a Vlčom hrdle, Základná škola na Žitavskej ulici, hokejbalisti z Vrakune a Podunajských Biskupíc a občianske združenie Odyseus.

V záhradách materských škôl na Estónskej ulici v Podunajských Biskupiciach a tiež Materskej škole vo Vlčom hrdle vyrastú ovocné stromy, jedlé kríky a podporí sa tak rozmanitosť a praktická výučba environmentálnej výchovy malých škôlkárov.

Podporená je tiež brigáda rodičov, žiakov a učiteľov zo Základnej školy na Žitavskej ulici, na ktorej spoločne obnovia a upravia pôvodný plot školského areálu.

Športový hokejbalový klub HBK Vrakuňa vďaka podpore Dobrého suseda zrekonštruuje svoje ihrisko a na komunitnej brigáde opravia a vymenia mantinely. Podobne aj hokejbalisti z Podunajských Biskupíc získajú financie na nové športové náčinie a dresy pre deti a mládež.

Občianske združenie Odyseus poskytuje podporu drogovo závislým v kontaktnom centre vo vrakunskom Pentagone. Dobrý sused podporí združenie nákupom zdravotníckeho materiálu a tiež materiálom na upratovaciu brigádu okolia, ktorú občianske združenie organizuje so svojimi klientami.

Prehľad podporených projektov Dobrý sused 2023 – 1.kolo

Nezabudnite – výzva grantového programu Dobrý sused v roku 2023 je otvorená až do vyčerpania finančných prostriedkov. Aj naďalej môžete prihlásiť svoju žiadosť prostredníctvom online formulára. Nezabudnite si podrobne preštudovať Propozície na tento rok, ktoré Vám pomôžu pri spracovaní žiadosti. Všetky podstatné informácie tiež nájdete na podstránke Dobrý sused

Grantový program Dobrý sused je cielenou snahou Slovnaftu o zlepšenie kvality života v blízkom okolí rafinérie. Pri riadení programu a posudzovaní projektov spolupracuje s Nadáciou Ekopolis. Grantový program je otvorený od februára 2023 do vyčerpania finančných prostriedkov vo výške 30 000 eur.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.