VÝZVA – Anketa Strom roka – Hľadáme fotografa/ku


Tento rok sme odštartovali v poradí už 15. ročník ankety Strom roka. Keďže ide o jubilejný ročník, rozhodli sme sa priniesť vám novinku. Príležitosť nafotiť pre nás dvanásť stromov – finalistov chceme poskytnúť novému, prípadne aj amatérskemu, fotografovi s vlastným štýlom a originálnym pohľadom na prírodné a kultúrne dedičstvo v podobe starých a majestátnych stromov.

Očakávaným výsledkom tejto práce má byť súbor fotografií 12 nami vybraných stromov, z každého potrebujeme 3 – 5 použiteľných záberov v grafickej kvalite.

Stromy rastú na území celého Slovenska, táto práca predpokladá pomerne veľa cestovania v rozmedzí 2 týždňov približne v druhej polovici mája 2017.

Prosíme záujemcov, aby sa prihlásili do konca apríla 2017 e-mailom na adrese scepkova@ekopolis.sk. V  prihláške uveďte, aká je vaša motivácia fotiť práve stromy v ankete Strom roka .

K prihláške priložte aj niekoľko fotografií, ktoré reprezentujú vašu tvorbu v tejto alebo príbuznej téme, prípadne nám pošlite link na stránky s vašou tvorbou.

Táto práca je honorovaná a vybraný fotograf/fotografka získa okrem finančnej odmeny aj príležitosť spolupráce na prestížnej ankete Strom roka 2017, jeho prácu bude môcť oceniť viac ako 20 000 ľudí.

Tešíme sa na vaše prihlášky a s jedným z vás aj na budúcu spoluprácu.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.