Hlasovaním za Strom roka podporíte jeho ošetrenie


Do májovej uzávierky ankety Strom roka 2008 prišlo do Nadácie  Ekopolis 85 nominácií stromov z celého Slovenska. Hlasovanie o víťaza ankety sa začne 18. júla na trenčianskom festivale Pohoda a bude trvať do 3. októbra 2008. Poslaním ankety Strom roka, ktorej šiesty ročník vyhlásila začiatkom apríla 2008 Nadácia Ekopolis, je upozorniť na najodvážnejší, najstarší alebo inak vzácny strom a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie a jeho ochranu. Partnerom ankety je Skupina Skanska na Slovensku.

Zo všetkých prihlásených stromov vybrala porota 12  finalistov. Medzi najpočetnejšie zastúpené druhy patrila  lipa a dub, o titul sa uchádza aj sekvojovec mamutí. Najmladšia je 50-ročná čerešna zo Zvolena, najstaršia lipa malolistá z Budmeríc, ktorá má úctyhodných 420 rokov. Fotografie a príbehy stromov sú uverejnené nawww.old.ekopolis.sk/stromroka a formou inzercie aj médiách. Hlasovať môžete  prostredníctvom SMS správy, korešpondenčného lístka, pohľadnice alebo priamo na našej web stránke. Výsledky ankety budú známe koncom októbra 2008.

Hlasovať sms-kou  môžete na tel. číslo 7775, v  tvare   STROM* číslo stromu od 1-12*KONTAKTNÉ ÚDAJE. Kontaktné údaje uveďte, ak máte záujem vyhrať knižnú poukážku v hodnote 2 000 korún. Cena spätnej sms je 6,- SK vrátane DPH.

Víťazný strom získa odborný arboristický posudok a v prípade potreby aj odborné ošetrenie od členov ISA Slovensko, ako aj finančný príspevok 10 tisíc korún na úpravu svojho okolia. Stromy, ktoré sa v ankete umiestnia na 2. a 3. mieste, získajú tiež po 10 tisíc korún, ktoré môžu byť použité na ich ošetrenie alebo úpravu okolia. Troch z hlasujúcich odmeníme poukážkami na nákup kníh.

Anketa Strom roka 2008 nadväzuje na tradíciu tejto súťaže, ktorej vyhlasovateľmi boli od roku 2003  REC Slovensko, MV SZOPK a ISA Slovensko (International Society of Arboriculture). Strom roka je súčasťou grantového programu Nadácie Ekopolis  – Ľudia pre stromy, ktorý podporuje skvalitňovanie životného prostredia výsadbou drevín alebo ich záchranou. Generálnym partnerom programu je už tretí rok  Skupina Skanska v SR.


Podrobné informácie a fotografie 12 finalistov ankety Strom roka 2008.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.